An Email-Ready Link

As you requested, here is a ready-to-email link to this page. The URL is:
http://onlineraceresults.com/race/view_plain_text.php?race_id=71856

Simply include this URL in an email to friends or family members, and they will be able to reach this page directly.

2020 Cozad Cross Country Invitational - Girls Varsity Results Results

                      Cozad Cross Country Invitational
                        Cozad Country Club, Cozad, NE
                           September 5, 2020 - 5K
 
                             GIRLS VARSITY RACE
 
 Place Name                    Year Team                      Time    Pace     
 ===== ======================= ==== ========================= ======= ===== 
     1 Hannah Godwin             12 Kearney High              19:21.1  6:14 
     2 Chelsey Espinosa          12 Hastings                  19:37.1  6:19 
     3 Samantha Rodewald         10 McCook                    20:11.1  6:30 
     4 Zarah Blaesi              10 North Platte High School  20:16.9  6:32 
     5 Talissa Tanquary           9 Sidney                    20:17.0  6:32 
     6 Lydia Peters              11 Sidney                    20:25.8  6:35 
     7 Lindee Henning             9 Ogallala                  20:41.8  6:40 
     8 Emma Bond                 12 Kearney High              20:58.2  6:45 
     9 Emma Bonsall              11 Kearney High              21:02.2  6:47 
    10 Seinna Dutton              9 McCook                    21:19.4  6:52 
    11 Miah Hoppens              12 Ogallala                  21:22.0  6:53 
    12 Nelia Rivas               10 North Platte High School  21:25.3  6:54 
    13 Mallory Applegate         10 Cozad Community Schools   21:33.3  6:57 
    14 Makinley Tobey             9 Broken Bow High School    21:39.1  6:59 
    15 Grace Cappel              11 McCook                    21:40.2  6:59 
    16 Karyn Burkholder          10 Cozad Community Schools   21:49.9  7:02 
    17 Kate Steinike             11 St Pat's North Platte     21:53.3  7:03 
    18 Lexi Hoatson              11 North Platte High School  21:59.1  7:05 
    19 Beatrice Lebsack          11 Kearney High              22:00.3  7:05 
    20 Evelyn Blaesi             11 North Platte High School  22:09.4  7:08 
    21 Lauren Henning             9 Ogallala                  22:14.5  7:10 
    22 Genna Blakely             12 St Pat's North Platte     22:15.1  7:10 
    23 Neelie Dorsey             10 Grand Island Northwest    22:20.5  7:12 
    24 Landyn Cole               12 South Loup                22:24.1  7:13 
    25 Angie Ramirez             11 Hastings                  22:26.5  7:14 
    26 Megan Freeman             12 Grand Island Northwest    22:27.5  7:14 
    27 Jenessa Arnold            10 North Platte High School  22:30.4  7:15 
    28 Sam Stave                  9 Kearney High              22:30.4  7:15 
    29 Ellie Albrecht             9 Cozad Community Schools   22:36.6  7:17 
    30 Alivia Olson              10 Kearney High              22:38.4  7:18 
    31 Haley Miles               11 St Pat's North Platte     22:49.0  7:21 
    32 Lacy Biltoft              12 Holdrege                  22:49.2  7:21 
    33 Rheo Dykstra              10 Sidney                    22:51.6  7:22 
    34 Baylee Evarts             12 North Platte High School  22:52.7  7:22 
    35 Kiernan Bierman           11 Hastings                  22:53.4  7:23 
    36 Lexie Lilienthal          10 Grand Island Northwest    23:12.4  7:29 
    37 Jessie Nguyen             12 Hastings                  23:14.5  7:29 
    38 Shawna Wilkinson          10 McCook                    23:17.8  7:30 
    39 Jenju Peters               9 Sidney                    23:24.0  7:32 
    40 Lilianna Widhelm          10 Hastings                  23:26.6  7:33 
    41 Sophia Plugge             10 Ogallala                  23:44.3  7:39 
    42 Sophia Puls               10 Holdrege                  24:05.0  7:46 
    43 Joslyn Hammond            11 McCook                    24:12.0  7:48 
    44 Abby Fielder               9 Hastings                  24:12.6  7:48 
    45 Kailey O'Grady            10 Grand Island Northwest    24:23.1  7:51 
    46 Anna Lindstrom            10 Broken Bow High School    24:43.6  7:58 
    47 Alyssa Earl               12 Grand Island Northwest    24:43.7  7:58 
    48 Lexi Hauxwell             12 McCook                    25:00.2  8:03 
    49 Sydney Fisher             11 Grand Island Northwest    25:02.0  8:04 
    50 Helena Pettit              9 St Pat's North Platte     25:09.0  8:06 
    51 Halie Recoy               10 South Loup                25:28.9  8:13 
    52 Chloe Newth               10 Holdrege                  25:31.8  8:14 
    53 Madi Gifford              10 St Pat's North Platte     25:35.5  8:15 
    54 Chelsea Royle             10 Broken Bow High School    25:54.4  8:21 
    55 Kaitlyn Miller            12 Maxwell                   26:07.1  8:25 
    56 Heidi Donegan             11 South Loup                26:14.3  8:27 
    57 Isela Tercero             12 Broken Bow High School    26:23.6  8:30 
    58 Amelie Avalos             10 Ogallala                  26:35.6  8:34 
    59 Madeline Armstrong         9 Ogallala                  26:44.2  8:37 
    60 Megan Donegan             11 South Loup                26:47.8  8:38 
    61 Kimberly Gutierrez        12 Sidney                    26:51.7  8:39 
    62 McKenna Palmer            12 Broken Bow High School    27:58.8  9:01 
    63 Ashley Tolstedt           12 St Pat's North Platte     27:59.4  9:01 
    64 Ryen Haines               12 Broken Bow High School    28:30.3  9:11 
 
 Results provided by Precision Race Results