An Email-Ready Link

As you requested, here is a ready-to-email link to this page. The URL is:
http://onlineraceresults.com/race/view_plain_text.php?race_id=52291

Simply include this URL in an email to friends or family members, and they will be able to reach this page directly.

Spring EQUINOX Race - Age Group Awards Results

                      Spring EQUINOX Run - Davenport, IA


---------------------------------------------------------------------------------------------
                      MALE: OVERALL 5K AWARDS (TOP 1)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   236 Ben Lloyd             33 Davenport            IA   16:17 


---------------------------------------------------------------------------------------------
                     FEMALE: OVERALL 5K AWARDS (TOP 1)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   334 Sarah Young Carlin    33 Eldridge             IA   20:26 


---------------------------------------------------------------------------------------------
                FEMALE AGE GROUP 19 - UNDER AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   127 Abbie Roos            11 Rock Island          IL   24:33 
    2   395 Madisen Lindbloom     18 Moline               IL   26:17 
    3   176 Claudia Swyres        18 Saint Louis          MO   27:40 

NUMBER OF FINISHERS:     4

---------------------------------------------------------------------------------------------
                 MALE AGE GROUP 19 - UNDER AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   364 Evan Hillyer          16 East Moline          IL   23:32 
    2   394 Elliot Modzelewski    10 Chicago              IL   39:40 
    3   202 Luke Cleaveland       13 Davenport            IA   39:42 

NUMBER OF FINISHERS:     7

---------------------------------------------------------------------------------------------
                  FEMALE AGE GROUP 20 - 24 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   366 Anna Flintrop         21 Davenport            IA   26:45 
    2    72 Alissa Leirer         23 Davenport            IA   28:17 
    3   222 Megan Schmeink        20 Davenport            IA   28:28 

NUMBER OF FINISHERS:    15

---------------------------------------------------------------------------------------------
                   MALE AGE GROUP 20 - 24 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   365 Adam Hillyer          24 Silvis               IL   23:27 
    2   348 Liyang Yu             24 Chicago              IL   44:05 
    3   380 Alex Dixon            24 Aledo                IL   49:06 

NUMBER OF FINISHERS:     3



---------------------------------------------------------------------------------------------
                  FEMALE AGE GROUP 25 - 29 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   302 Madison Geffers       28 Grand Mound          IA   22:40 
    2   298 Anna Raya             28 Davenport            IA   25:22 
    3    19 Olivia Weisman        29 Bettendorf           IA   26:23 

NUMBER OF FINISHERS:    27

---------------------------------------------------------------------------------------------
                   MALE AGE GROUP 25 - 29 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1    73 Trevor Hallam         25 Milan                IA   19:59 
    2   250 Drew Flesch           25 Bettendorf           IA   23:59 
    3   252 Eric Windsor          25 Davenport            IA   25:39 

NUMBER OF FINISHERS:     7

---------------------------------------------------------------------------------------------
                  FEMALE AGE GROUP 30 - 34 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   322 Rene Teel-Mulka       30 Blue Grass           IA   25:48 
    2    86 Jessica Moore         30 Macomb               IL   26:32 
    3   132 Ashlee Kuffler        32 Aledo                IL   27:03 

NUMBER OF FINISHERS:    30

---------------------------------------------------------------------------------------------
                   MALE AGE GROUP 30 - 34 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   323 Andrew Mulka          31 Blue Grass           IA   21:00 
    2   225 Nate Oberhardt        30 East Moline          IL   23:39 
    3   133 Andy Kuffler          34 Aledo                IL   23:43 

NUMBER OF FINISHERS:    11

---------------------------------------------------------------------------------------------
                  FEMALE AGE GROUP 35 - 39 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   233 Jill Lightfoot        35 Bettendorf           IA   22:53 
    2   361 Allison Kopp          36 Osco                 IL   25:42 
    3    65 Stacy Robertson       39 Riverdale            IA   25:50 

NUMBER OF FINISHERS:    27

---------------------------------------------------------------------------------------------
                   MALE AGE GROUP 35 - 39 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   389 Dan Bischoff          38 Bettendorf           IA   18:20 
    2    20 Joshua Weisman        36 Bettendorf           IA   23:03 
    3   126 Brian Harris          37 Davenport            IA   23:08 

NUMBER OF FINISHERS:    14

---------------------------------------------------------------------------------------------
                  FEMALE AGE GROUP 40 - 44 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   101 Nicole Callahan       40 Moline               IL   22:30 
    2   154 Sarah Peterson        41 Davenport            IA   24:21 
    3    85 Carrie Keppy          44 Davenport            IA   29:15 

NUMBER OF FINISHERS:    25

---------------------------------------------------------------------------------------------
                   MALE AGE GROUP 40 - 44 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1    70 Chris Wemhoff         42 Davenport            IA   23:15 
    2   211 Vincent Holdridge     41 Bettendorf           IA   25:00 
    3   345 Darrin Frank          40 Annawan              IL   27:18 

NUMBER OF FINISHERS:     7



---------------------------------------------------------------------------------------------
                  FEMALE AGE GROUP 45 - 49 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   178 Melissa Andrews       48 Davenport            IA   25:53 
    2    54 Kelli Mills           45 East Moline          IL   26:22 
    3   328 Kris Herbst           45 Bettendorf           IA   26:48 

NUMBER OF FINISHERS:    27

---------------------------------------------------------------------------------------------
                   MALE AGE GROUP 45 - 49 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   391 Andrew Thompson       47 Moline               IL   20:06 
    2   183 John Burant           46 Bettendorf           IA   22:07 
    3   188 Jason Passini         46 East Moline          IL   23:40 

NUMBER OF FINISHERS:    15

---------------------------------------------------------------------------------------------
                  FEMALE AGE GROUP 50 - 54 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   390 Kelli Grubbs          51 Davenport            IA   23:52 
    2    93 Teresa Thompson       53 Galesburg            IL   24:26 
    3   388 Nancy McDonald        54 Davenport            IA   25:26 

NUMBER OF FINISHERS:    30

---------------------------------------------------------------------------------------------
                   MALE AGE GROUP 50 - 54 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   354 Bruce Hermiston       53 Davenport            IA   19:36 
    2   387 Rich Cunningham       50 Davenport            IA   21:38 
    3    50 Tom McKay             53 Davenport            IA   22:04 

NUMBER OF FINISHERS:    13

---------------------------------------------------------------------------------------------
                  FEMALE AGE GROUP 55 - 59 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   324 Patty Gustafson       55 Galesburg            IL   23:47 
    2   231 Patricia Keim         59 East Peoria          IL   24:38 
    3   185 Judi Deckert          55 Davenport            IA   26:12 

NUMBER OF FINISHERS:    26

---------------------------------------------------------------------------------------------
                   MALE AGE GROUP 55 - 59 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   325 Glen Gustafson        59 Galesburg            IL   24:33 
    2   305 Norm Melville         55 Eldridge             IA   24:52 
    3   313 Kent Turner           58 Davenport            IA   25:02 

NUMBER OF FINISHERS:    14

---------------------------------------------------------------------------------------------
                  FEMALE AGE GROUP 60 - 64 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   232 Sheila Castens        60 Silvis               IL   29:19 
    2    34 Melinda King          61 East Moline          IL   36:27 
    3    37 Krissy Craddick       60 Davenport            IA   38:44 

NUMBER OF FINISHERS:     9

---------------------------------------------------------------------------------------------
                   MALE AGE GROUP 60 - 64 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   358 David Craddick        60 Moline               IL   23:43 
    2    49 John Thompson         61 Davenport            IA   23:43 
    3   128 Tom Hoelle            64 Bettendorf           IA   24:18 

NUMBER OF FINISHERS:    12



---------------------------------------------------------------------------------------------
                  FEMALE AGE GROUP 65 - 69 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1    26 Marianne Schroeder    69 Bettendorf           IA   27:27 
    2   346 Jeanne Carton         67 Atkinson             IL   35:50 
    3   282 Diane Carius          66 Sherrard             IL   49:43 

NUMBER OF FINISHERS:     4

---------------------------------------------------------------------------------------------
                   MALE AGE GROUP 65 - 69 AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1   396 Robert McDonald       65 Coal Valley          IL   31:09 

NUMBER OF FINISHERS:     1

---------------------------------------------------------------------------------------------
                    FEMALE AGE GROUP 70+ AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 

NUMBER OF FINISHERS:     0

---------------------------------------------------------------------------------------------
                     MALE AGE GROUP 70+ AWARDS (TOP 3)
---------------------------------------------------------------------------------------------
Place No.   Name                 Age City                 St Time       
===== ===== ==================== === ==================== == ======= 
    1    22 John Hobbs            74 Davenport            IA   46:07 

NUMBER OF FINISHERS:     1