An Email-Ready Link
As you requested, here is a ready-to-email link to this page.
The URL is:
https://onlineraceresults.com/race/view_plain_text.php?race_id=40035
Simply include this URL in an email to friends or family members, and they will be able to reach this page directly.
Big Backyard - Teams Results
Big Back Yard Big Back Yard
June 01, 2014
Results By Rogue Multi-Sport, LLC
Final Team Results
5K Run
Team - HappyFeet Finish Position - 1
Team Score (times): 1:44:22
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 780 Wanwen Qi Redmond WA F 12 12 19:36 19:36 2 1129 Zhenhua Yao Redmond WA M 15 27 20:11 39:47 3 116 Jianfeng Cai Redmond WA M 19 46 20:21 1:00:08 4 623 Hongzhou Ma Redmond WA M 23 69 21:10 1:21:19 5 1074 Pengpeng Wang Redmond WA M 53 122 23:03 1:44:22 6 1143 Gang Zhao Redmond WA M 61 183 23:19 2:07:42 7 613 Jingwei Lu Redmond WA M 82 265 24:10 2:31:52 8 106 Colleen Budd Seattle WA F 95 360 24:49 2:56:42 9 544 Lei Kou Redmond WA M 109 469 25:16 3:21:59 10 597 Ying Lin Redmond WA F 113 582 25:27 3:47:27 11 445 Jian Jiao Bothell WA M 115 697 25:37 4:13:04 12 1077 Ziyang Wang Redmond WA M 117 814 25:50 4:38:54 13 142 Samantha Chan Kirkland WA F 149 963 26:52 5:05:46 14 614 Ling Lu Issaquah WA M 151 1114 26:53 5:32:40 15 1232 Huizhong Long F 158 1272 27:00 5:59:40 16 574 Vincent Law Mansan M 193 1465 27:59 6:27:40 17 446 Xiang Jin Redmond WA F 197 1662 28:07 6:55:47 18 1073 Ning Wang Redmond WA F 198 1860 28:07 7:23:55 19 1020 Zhi Tu Redmond WA M 199 2059 28:10 7:52:06 20 355 Valentina Grigoreanu Sammamish WA F 210 2269 28:23 8:20:30 21 237 Zhiyan Du Redmond WA F 232 2501 28:54 8:49:24 22 1119 Xiao Wu Sammamish WA F 243 2744 29:08 9:18:33 23 1140 Li Zhang Medina WA F 247 2991 29:18 9:47:51 24 593 Yasha Li Bellevue WA F 279 3270 30:04 10:17:55 25 1145 Selena Zhong Kenmore WA F 291 3561 30:21 10:48:17 26 915 Jie Song Bellevue WA F 297 3858 30:25 11:18:42 27 149 Qiong Chen Bellevue WA F 299 4157 30:27 11:49:10 28 444 Julie Jiang Redmond WA F 300 4457 30:28 12:19:38 29 591 Jessie Li Bellevue WA F 322 4779 31:13 12:50:51 30 934 Vivian Su Redmond WA F 376 5155 32:59 13:23:51 31 1076 Yanbing Wang Sammamish WA F 393 5548 33:21 13:57:12 32 1118 Pin Wu Bellevue WA F 401 5949 33:29 14:30:42 33 596 Ray Lin Issaquah WA M 469 6418 35:38 15:06:21 34 1141 Xun Zhang Bellevue WA F 476 6894 35:49 15:42:10 35 624 Joanna Ma Sammamish WA F 482 7376 35:57 16:18:08 36 365 Honghui Guo Bellevue WA F 567 7943 39:31 16:57:40Team - FuSchnickens Finish Position - 2
Team Score (times): 1:57:56
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 1093 Kevin Whelan Kirkland WA M 40 40 22:01 22:01 2 1227 Brian Kucera M 41 81 22:08 44:09 3 1228 Lucas Jones M 85 166 24:17 1:08:27 4 22 Virginia Andreotti Lynnwood WA F 92 258 24:39 1:33:07 5 412 Jeff Hodgson Seattle WA M 93 351 24:49 1:57:56 6 1104 Janet Wong Seattle WA F 101 452 25:05 2:23:01 7 1097 Brittanie Williams Seattle WA F 104 556 25:12 2:48:14 8 952 Christine Tam Seattle WA F 221 777 28:35 3:16:49Team - Expedia Finish Position - 3
Team Score (times): 2:03:00
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 463 David Jorgensen Issaquah WA M 46 46 22:35 22:35 2 603 Doug Loehr Snoqualmie WA M 68 114 23:35 46:11 3 384 Stephanie Hansen Snoqualmie WA F 69 183 23:36 1:09:48 4 382 Jack Hansen Bothell WA M 116 299 25:44 1:35:32 5 786 Shankar Raghavan Kirkland WA M 176 475 27:27 2:03:00 6 387 Ashley Hards Bothell WA F 208 683 28:22 2:31:22 7 388 Colleen Hards Bothell WA F 219 902 28:33 2:59:55 8 742 Kerbad Palkhivala Renton WA M 233 1135 29:00 3:28:56 9 552 Sudhakar Krishnamurthi Redmond WA M 250 1385 29:25 3:58:21 10 641 Vivian Manh Bellevue WA F 257 1642 29:32 4:27:54 11 640 David Manh Bellevue WA M 258 1900 29:32 4:57:26 12 426 Ryan Howell Bothell WA M 293 2193 30:24 5:27:51 13 20 Logan Anderson Bellevue WA M 306 2499 30:33 5:58:24 14 643 Sean Marchbank Snohomish WA M 314 2813 30:47 6:29:12 15 326 Lilian Gjertsson Kirkland WA F 448 3261 34:55 7:04:08 16 325 Emily Gjertsson Kirkland WA F 451 3712 34:58 7:39:07 17 425 Adrienne Howell Bothell WA F 452 4164 35:02 8:14:09 18 108 Nathan Burger Seattle WA M 470 4634 35:39 8:49:48 19 14 Melissa Allee Seattle WA F 471 5105 35:40 9:25:29 20 155 Malar Chinnusamy Redmond WA F 472 5577 35:41 10:01:10 21 765 Andrew Pickard Kirkland WA M 498 6075 36:19 10:37:30 22 107 Joanne Burger Seattle WA F 499 6574 36:26 11:13:56 23 874 Gayatree Shah Bellevue WA F 500 7074 36:26 11:50:22 24 875 Jaysheel Shah Bellevue WA M 502 7576 36:27 12:26:49 25 642 Kelsey Marchbank Snohomish WA F 503 8079 36:29 13:03:19 26 54 Ann Batt Bellevue WA F 504 8583 36:30 13:39:49 27 19 Lisa Anderson Bellevue WA F 620 9203 41:19 14:21:09 28 121 Elena Camerini Kirkland WA F 626 9829 41:40 15:02:50 29 327 Oskar Gjertsson Kirkland WA M 627 10456 41:43 15:44:34 30 1172 Christina Lowell F 698 11154 46:20 16:30:54 31 1120 Robyn Wyatt Seattle WA F 753 11907 49:51 17:20:45 32 771 Dede Pottorf Bonney Lake WA F 789 12696 51:59 18:12:45 33 279 Kim Fonsen Edmonds WA F 793 13489 52:05 19:04:50 34 661 Sarah McGrath Snohomish WA F 794 14283 52:06 19:56:56 35 770 Bruce Pottorf Bonney Lake WA M 805 15088 52:59 20:49:56 36 95 Justen Britain Lynnwood WA M 884 15972 1:00:00 21:49:57 37 94 Amanda Britain Lynnwood WA M 885 16857 1:00:01 22:49:58 38 887 Tonya Sierra Seattle WA F 888 17745 1:00:27 23:50:26 39 1137 Judy Zajac Redmond WA F 928 18673 1:14:46 25:05:12 40 1138 Zak Zajac Redmond WA M 929 19602 1:14:46 26:19:59 41 579 Tricia Lee Renton WA F 930 20532 1:15:03 27:35:03Team - WATS Finish Position - 4
Team Score (times): 2:14:55
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 788 Dinesh Rajurs Redmond WA M 94 94 24:49 24:49 2 217 Suraj Dhulipalla Sammamish WA F 133 227 26:30 51:20 3 1191 Neil Rayurs M 137 364 26:34 1:17:54 4 481 Preju Kanuparthy Sammamish WA M 214 578 28:28 1:46:23 5 25 Kiran Anumolu Sammamish WA M 217 795 28:32 2:14:55 6 214 Saketh Dhulipalla Sammamish WA M 259 1054 29:32 2:44:28 7 639 Vikranth Mandadi Sammamish WA M 272 1326 29:53 3:14:22 8 133 Sandy Chadalavada Redmond WA M 328 1654 31:24 3:45:47 9 348 Srinivas Gorantla Redmond WA M 335 1989 31:26 4:17:13 10 698 Sindhooja Mullapudi Redmond WA F 364 2353 32:32 4:49:46 11 347 Anita Gorantla Redmond WA F 383 2736 33:12 5:22:58 12 203 Swathi Darbha Redmond WA F 436 3172 34:30 5:57:29 13 339 Sahas Goli Redmond WA M 437 3609 34:31 6:32:00 14 775 Vandana Prasad Redmond WA F 486 4095 36:07 7:08:07 15 808 Srilasya Reddy Sammamish WA F 487 4582 36:07 7:44:15 16 202 Satish Darbha Redmond WA M 493 5075 36:15 8:20:30 17 1235 Neevya Veeravelli M 495 5570 36:15 8:56:46 18 1060 Ravinder Veeravelli Redmond WA M 496 6066 36:16 9:33:02 19 754 Ravindranath Pavuluri Bothell WA M 521 6587 37:13 10:10:16 20 469 Dinesh Kallam Issaquah WA M 546 7133 38:33 10:48:49 21 1237 Sai Durga F 553 7686 38:55 11:27:45 22 482 Mithoon Karam Sammamish WA M 555 8241 38:57 12:06:42 23 340 Sohan Goli Redmond WA M 558 8799 39:04 12:45:47 24 712 Srinivasa Nayudu Redmond WA M 578 9377 39:50 13:25:38 25 711 Kaumudi Nayudu Redmond WA F 579 9956 39:51 14:05:29 26 30 Bhavani Arutla Sammamish WA F 617 10573 41:13 14:46:42 27 215 Sudheer Dhulipalla Sammamish WA M 629 11202 42:02 15:28:45 28 134 Tripuramallu Chakradhar Redmond WA M 634 11836 42:31 16:11:17 29 638 Raj Mandadi Sammamish WA M 641 12477 43:03 16:54:20 30 1188 Ajay Deva M 642 13119 43:03 17:37:24 31 774 Pranav Prasad Redmond WA M 643 13762 43:07 18:20:31 32 35 Amarnath Babu Bothell WA M 649 14411 43:32 19:04:03 33 755 Uma Pavuluri Bothell WA F 653 15064 43:42 19:47:45 34 201 Pranathi Darbha Redmond WA F 654 15718 43:46 20:31:32 35 805 Anil Reddy Sammamish WA M 663 16381 44:11 21:15:44 36 1069 Naveen Voruganti Bellevue WA M 665 17046 44:29 22:00:13 37 216 Suneetha Dhulipalla Sammamish WA F 668 17714 44:42 22:44:56 38 695 Padmabala Mullapudi Redmond WA F 672 18386 44:44 23:29:41 39 1187 Vijay Deva M 673 19059 44:49 24:14:30 40 297 Jithender Gampa Bothell WA M 677 19736 44:59 24:59:29 41 543 Ram Kotti Sammamish WA M 684 20420 45:31 25:45:01 42 138 Srinivas Challa Bellevue WA M 685 21105 45:33 26:30:34 43 706 Devendar Narahari Bellevue WA M 694 21799 45:59 27:16:34 44 1054 Indu Vanteru Sammamish WA F 697 22496 46:11 28:02:46 45 535 Saritha Konda Bothell WA F 747 23243 49:16 28:52:02 46 139 Tarun Challa Bellevue WA F 750 23993 49:22 29:41:24 47 480 Narasimha Kanuparthy Sammamish WA M 751 24744 49:37 30:31:02 48 1189 Bhaskar Gangipaxula M 754 25498 49:53 31:20:55 49 1234 Sai Veeravelli F 768 26266 50:51 32:11:46 50 1055 Manohar Vanteru Sammamish WA M 779 27045 51:23 33:03:09 51 750 Srilakshmi Parvathaneni Redmond WA F 834 27879 55:23 33:58:33 52 132 Anantharam Chadalavada Redmond WA M 876 28755 59:09 34:57:42 53 697 Sailahari Mullapudi Redmond WA F 901 29656 1:04:05 36:01:47 54 696 Rama Mullapudi Redmond WA M 902 30558 1:04:27 37:06:14 55 806 Anil Reddy Sammamish WA M 907 31465 1:04:56 38:11:11 56 200 Neeharika Darbha Redmond WA F 910 32375 1:05:28 39:16:39 57 807 Mahathi Reddy Sammamish WA F 912 33287 1:06:10 40:22:50 58 338 Naveen Goli Redmond WA M 913 34200 1:06:11 41:29:01 59 341 Veena Goli Redmond WA F 914 35114 1:06:11 42:35:13Team - The Big Backyard Brigade Finish Position - 5
Team Score (times): 2:15:30
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 1115 Shari Wright Issaquah WA F 80 80 24:09 24:09 2 315 Lee Getzewich Issaquah WA M 81 161 24:10 48:19 3 178 Robyn Coleman Bothell WA F 177 338 27:29 1:15:48 4 305 Lora Gates Sammamish WA F 216 554 28:32 1:44:21 5 2 Gina Abadia Bonney Lake WA F 320 874 31:08 2:15:30 6 1092 Susan Wheeler Marysville WA F 465 1339 35:23 2:50:53Team - PRECOR Finish Position - 6
Team Score (times): 2:16:22
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 82 Esemralda Bonilla Lake Stevens WA F 22 22 20:51 20:51 2 226 Jim Doedens Lynnwood WA M 45 67 22:29 43:21 3 374 Gary Haff Snohomish WA M 120 187 25:55 1:09:17 4 83 Maricela Bonilla Lake Stevens WA F 261 448 29:33 1:38:50 5 761 Molly Peterson Lake Stevens WA F 528 976 37:32 2:16:22Team - ANCC Ladies Finish Position - 7
Team Score (times): 2:18:19
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 513 Joshua Kim Renton WA M 141 141 26:39 26:39 2 510 Christy Kim Newcastle WA F 153 294 26:54 53:33 3 910 Jennifer So Bothell WA F 192 486 27:58 1:21:32 4 830 Audrey Roh F 196 682 28:04 1:49:36 5 831 Grace Roh Sammamish WA F 224 906 28:42 2:18:19 6 537 Ashley Koo F 239 1145 29:04 2:47:23 7 1133 Sandy Yi Sammamish WA F 240 1385 29:05 3:16:28 8 509 Allison Kim F 312 1697 30:47 3:47:16 9 511 David Kim Newcastle WA M 313 2010 30:47 4:18:03 10 578 Lily Lee F 492 2502 36:14 4:54:18Team - Beast Mode Finish Position - 8
Team Score (times): 2:21:07
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 646 Megan Martin Redmond WA F 70 70 23:39 23:39 2 583 Mark Lemaster Kirkland WA M 143 213 26:41 50:20 3 582 Alexa Lemaster F 168 381 27:13 1:17:33 4 644 Andy Martin Redmond WA M 185 566 27:49 1:45:23 5 645 Jennie Martin Redmond WA F 474 1040 35:44 2:21:07 6 829 Adam Rogers Seattle WA M 725 1765 47:45 3:08:53Team - LUV MATH Finish Position - 9
Team Score (times): 2:22:47
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 911 Ognjen Sobajic Bellevue WA M 167 167 27:11 27:11 2 197 Nikola Dancejic Redmond WA M 191 358 27:57 55:08 3 942 Esad Suskic Bellevue WA M 222 580 28:38 1:23:46 4 196 Goran Dancejic Redmond WA M 234 814 29:01 1:52:48 5 923 Anusha Srivastava F 275 1089 29:58 2:22:47 6 753 Jelena Pavicevic Redmond WA F 288 1377 30:17 2:53:04 7 901 Biljana Slovic Kirkland WA F 354 1731 32:07 3:25:12 8 935 Dejan Subotic Kirkland WA M 379 2110 33:03 3:58:15 9 1063 Ravikumar Venkateswar Sammamish WA M 475 2585 35:44 4:34:00 10 797 Sunidhi Ranganathan Redmond WA F 511 3096 36:40 5:10:41 11 1062 Lavanya Venkateswar Redmond WA F 527 3623 37:29 5:48:10 12 943 Sandra Suskic Bellevue WA F 556 4179 39:00 6:27:11Team - Rookies & Runners Finish Position - 10
Team Score (times): 2:33:03
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 756 Amanda Pelletier Renton WA F 119 119 25:55 25:55 2 401 Kraig Heinz Renton WA M 160 279 27:02 52:58 3 173 Thomas Clauson Seattle WA M 172 451 27:24 1:20:23 4 260 Jesse Federman Kirkland WA M 370 821 32:50 1:53:13 5 261 Julia Federman Renton WA F 577 1398 39:50 2:33:03 6 172 Melissa Clauson Seattle WA F 585 1983 39:57 3:13:01 7 171 Mary Clauson Seattle WA F 589 2572 39:59 3:53:01Team - Fiendish Glee Club Finish Position - 11
Team Score (times): 2:36:23
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 778 Marc Prindle Seattle WA M 201 201 28:15 28:15 2 508 Erick Kilmer Kirkland WA M 282 483 30:11 58:26 3 143 Dan Chang Sammamish WA M 304 787 30:30 1:28:56 4 43 Gillia Bakie Seattle WA F 373 1160 32:53 2:01:49 5 13 Saska Albright Redmond WA F 438 1598 34:33 2:36:23 6 507 Cymon Kilmer Kirkland WA F 450 2048 34:56 3:11:20 7 44 Robert Bakie Seattle WA M 461 2509 35:16 3:46:36 8 517 Katy King Seattle WA F 516 3025 36:50 4:23:26 9 400 Megan Hazen Seattle WA F 517 3542 36:50 5:00:17 10 450 Jill Johnsen Seattle WA F 699 4241 46:20 5:46:37 11 617 Shokan Ludden Bellevue WA F 860 5101 58:22 6:45:00 12 616 James Ludden Bellevue WA M 861 5962 58:22 7:43:23 13 12 Dan Albright Bellevue WA M 862 6824 58:23 8:41:46Team - Transplant Finish Position - 12
Team Score (times): 2:38:01
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 110 Susan Bussell Seattle WA F 209 209 28:23 28:23 2 632 Imran Majeed Seattle WA M 253 462 29:28 57:51 3 634 Raif Majeed Seattle WA M 273 735 29:56 1:27:48 4 433 Susan Isoshima Shoreline WA F 441 1176 34:42 2:02:31 5 948 Ameen Tabatabai Redmond WA M 466 1642 35:30 2:38:01 6 500 Heidi Kenoyer Renton WA F 501 2143 36:26 3:14:27 7 686 Robert Moore Bothell WA M 574 2717 39:45 3:54:13 8 821 Thomas Richardson Seattle WA M 602 3319 40:25 4:34:39 9 41 Jonathan Baird Des Moines WA M 650 3969 43:34 5:18:13 10 687 Janette Morantes Seattle WA F 707 4676 46:44 6:04:58 11 949 Eamaan Tabatabai Redmond WA M 708 5384 46:58 6:51:57 12 769 Pamela Post Snohomish WA F 721 6105 47:38 7:39:35 13 1083 Terry Way Edmonds WA M 723 6828 47:41 8:27:16 14 278 Katy Folk-Way Edmonds WA F 724 7552 47:42 9:14:58 15 854 Tami Sadusky Kirkland WA F 727 8279 48:03 10:03:01 16 276 Jocelyn Florendo Snohomish WA F 728 9007 48:06 10:51:07 17 551 Stephen Kringle Bothell WA M 739 9746 49:07 11:40:15 18 550 Karen Kringle Bothell WA F 740 10486 49:08 12:29:24 19 1019 Carla Trulson-Essenberg Issaquah WA F 745 11231 49:14 13:18:38 20 1018 David Trulson Issaquah WA M 746 11977 49:14 14:07:52 21 932 Calvin Sturdivant Woodinville WA F 767 12744 50:48 14:58:40 22 681 Andres Montgomery Woodinville WA M 769 13513 50:54 15:49:35 23 818 Josephine Richardson Mercer Island WA F 801 14314 52:44 16:42:20 24 175 Carol Cole Seattle WA F 809 15123 53:27 17:35:47 25 176 Dennis Cole Seattle WA M 810 15933 53:27 18:29:15 26 724 Julie Nord Snohomish WA F 812 16745 53:43 19:22:58 27 379 David Hamilton Seattle WA M 824 17569 54:32 20:17:31 28 933 Davin Sturdivant Woodinville WA M 825 18394 54:32 21:12:03 29 837 Mark Rosinbum Seattle WA M 827 19221 54:37 22:06:41 30 631 Ameena Majeed Seattle WA F 828 20049 54:46 23:01:27 31 633 Luann Majeed Seattle WA F 829 20878 54:47 23:56:14 32 1132 Lenard Yen Vashon WA M 845 21723 56:28 24:52:43 33 1078 Chesca Ward Seattle WA F 850 22573 57:06 25:49:49 34 826 Glenda Roberts Woodinville WA F 851 23424 57:08 26:46:58 35 667 Mary Meister Seattle WA F 854 24278 57:22 27:44:20 36 1084 Cindy Weber Bellevue WA F 855 25133 57:22 28:41:43Team - LighteningBolt Finish Position - 13
Team Score (times): 2:52:51
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 600 Eric Liu Bellevue WA M 62 62 23:23 23:23 2 151 Ariella Chenyann Woodinville WA F 154 216 26:55 50:19 3 1134 Serena Yin Bellevue WA F 431 647 34:16 1:24:35 4 1126 Ingrid Yan Woodinville WA F 660 1307 44:06 2:08:42 5 1236 Shengquan Liang M 661 1968 44:09 2:52:51 6 594 Cynthia Liang Woodinville WA F 662 2630 44:09 3:37:01 7 1173 Cindy Ya F 690 3320 45:51 4:22:53Team - Frame & Bodywork Finish Position - 14
Team Score (times): 2:54:01
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 852 Reiko Rylands Bellevue WA F 369 369 32:48 32:48 2 526 Joshua Klimp North Bend WA M 371 740 32:51 1:05:40 3 525 Briana Klimp North Bend WA F 372 1112 32:52 1:38:32 4 270 Bob Filbert North Bend WA M 532 1644 37:43 2:16:16 5 269 Bena Filbert Issaquah WA F 533 2177 37:44 2:54:01Team - Water Striders Finish Position - 15
Team Score (times): 3:09:16
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 281 Elizabeth Frame Redmond WA F 20 20 20:24 20:24 2 141 Andy Chan Seattle WA M 58 78 23:11 43:35 3 381 Gabriela Hannach F 732 810 48:28 1:32:03 4 17 Bobbie Anderson Edmonds WA F 734 1544 48:35 2:20:39 5 11 Julie Alaimo Seattle WA F 735 2279 48:37 3:09:16Team - Desi FamBam Finish Position - 16
Team Score (times): 3:21:13
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 299 Sanjay Gangadhara Issaquah WA M 347 347 31:44 31:44 2 436 Neetu Jain Issaquah WA F 453 800 35:04 1:06:48 3 300 Seema Gangadhara Issaquah WA F 454 1254 35:04 1:41:53 4 332 Swarn Goel Issaquah WA F 722 1976 47:39 2:29:32 5 654 Arun Mattikalli Issaquah WA M 784 2760 51:40 3:21:13 6 330 Madhu Goel Renton WA F 879 3639 59:29 4:20:42 7 437 Padam Jain Renton WA M 880 4519 59:29 5:20:12 8 438 Ruchi Jain Issaquah WA F 887 5406 1:00:22 6:20:34 9 333 Tek Goel Issaquah WA M 920 6326 1:09:00 7:29:34 10 331 Om Goel Issaquah WA M 923 7249 1:11:43 8:41:18Team - King County Parks Finish Position - 17
Team Score (times): 3:35:55
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 1067 John Villapudua Greenbank WA M 30 30 21:33 21:33 2 1027 Debbie Unknown Seattle WA F 691 721 45:51 1:07:25 3 1023 Katie Udycz Seattle WA F 692 1413 45:52 1:53:17 4 428 Sean Hughes Seattle WA M 759 2172 50:08 2:43:25 5 959 Carolyn Terry Spokane WA F 798 2970 52:30 3:35:55Team - LUNAtics Finish Position - 18
Team Score (times): 3:41:39
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 31 Evan Azcueta Renton WA M 24 24 21:12 21:12 2 432 Kanade Ishikawa Newcastle WA F 545 569 38:33 59:46 3 27 Shari Arita Kent WA F 547 1116 38:33 1:38:19 4 33 Ruby Azcueta Seattle WA F 890 2006 1:01:39 2:39:59 5 32 Florenda Azcueta Seattle WA F 891 2897 1:01:40 3:41:39Team - Cosmic Finish Position - 19
Team Score (times): 3:42:46
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 1038 Parastu Unknown Kenmore WA F 174 174 27:25 27:25 2 423 Gesina Howard Seattle WA F 409 583 33:36 1:01:02 3 813 Leyla Reshetnikova Redmond WA F 695 1278 46:07 1:47:09 4 34 Iris Azzam Redmond WA F 814 2092 53:49 2:40:58 5 156 Mitren Chinoy Redmond WA M 892 2984 1:01:48 3:42:46 6 157 Sheetal Chinoy Redmond WA F 893 3877 1:01:48 4:44:34Team - Ostrich Onslaught Finish Position - 20
Team Score (times): 3:51:46
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 1007 Makaela Thompson Redmond WA F 418 418 33:53 33:53 2 1161 Jesse Thompson F 420 838 33:54 1:07:48 3 1006 Kyla Thompson Woodinville WA F 803 1641 52:47 2:00:36 4 726 Abigail Nubla-Kung Sammamish WA F 804 2445 52:53 2:53:29 5 720 Tien Nguyen Redmond WA F 859 3304 58:16 3:51:46 6 74 Tara Bishop Redmond WA F 882 4186 59:51 4:51:37 7 794 Gee Randhawa Sammamish WA F 883 5069 59:55 5:51:32 8 351 Daniel Gossett Snohomish WA M 894 5963 1:02:14 6:53:46 9 105 Elsa Buckley Woodinville WA F 895 6858 1:02:14 7:56:01Team - Kugichagalia Finish Position - 21
Team Score (times): 5:15:24
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 929 Dawn Steinwright Renton WA F 837 837 55:49 55:49 2 1111 Eleta Wright Seattle WA F 838 1675 55:51 1:51:40 3 928 Brienne Steinwright Renton WA F 840 2515 55:56 2:47:37 4 815 Trish Rhinehart Renton WA F 926 3441 1:13:44 4:01:21 5 950 Laurie Tadeo Everett WA F 927 4368 1:14:02 5:15:24Team - CCA Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 1230 Smitha Gatta F 900 900 1:03:36 1:03:36Team - Evans Clan of North Samm Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 252 Colleen Evans Sammamish WA F 749 749 49:21 49:21Team - Foot & Mouth Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 79 Fiona Blank Seattle WA F 605 605 40:40 40:40Team - JBJunx Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 434 Krishna Iyer Kirkland WA M 720 720 47:36 47:36Team - MT Washington Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 1081 Malachi Washington Seattle WA M 478 478 35:54 35:54Team - PoQA Games Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 1142 Tina Zhang-Powell Bellevue WA F 606 606 40:41 40:41Team - Seattle Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 489 Beth Kates Seattle WA F 330 330 31:25 31:25Team - serious about fitness runners Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 944 Carol Swindaman Redmond WA F 324 324 31:18 31:18Team - SJ RECRUITS Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 1071 Brad Walker Woodinville WA M 84 84 24:16 24:16Team - SkidmoreGay Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 306 Katie Gay Lynnwood WA F 526 526 37:21 37:21Team - Space Madness Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 584 Alex Lementuev Bellevue WA M 55 55 23:06 23:06Team - Aimsies Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 1100 Brendan Wilson Carnation WA M 593 593 40:14 40:14 2 1099 Aimee Wilson Carnation WA F 786 1379 51:57 1:32:11Team - BTRP Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 626 Bharat Mabbu M 932 932 1:15:30 1:15:30 2 542 Ramana Kotapati M 933 1865 1:15:30 2:31:01Team - Clapik-1 Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 680 Polina Mokshina Redmond WA F 123 123 25:59 25:59 2 369 Denis Guz Redmond WA M 795 918 52:16 1:18:15Team - CzerKams Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 193 Bruce Czerwinski Redmond WA M 679 679 45:08 45:08 2 194 Rene Czerwinski Redmond WA F 689 1368 45:47 1:30:55Team - didcock Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 221 Rosalie Didcock Sammamish WA F 29 29 21:28 21:28 2 220 Lillian Didcock Sammamish WA F 223 252 28:41 50:10Team - Elder Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 246 Tanya Elder Kirkland WA F 807 807 53:14 53:14 2 245 Aaron Elder Kirkland WA M 808 1615 53:14 1:46:29Team - Fig Newton Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 23 Michael Anthony Kirkland WA M 726 726 48:02 48:02 2 1200 Renee Guyton F 826 1552 54:36 1:42:39Team - Fuzzy Bunnies Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 103 Rolf Buchner Redmond WA M 57 57 23:08 23:08 2 102 Megan Buchner Redmond WA F 717 774 47:25 1:10:33Team - Hope Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 277 Joseph Florendo Snohomish WA M 607 607 40:48 40:48 2 275 Imelda Florendo Snohomish WA F 618 1225 41:16 1:22:04Team - Johnson Girls Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 451 Bill Johnson Renton WA M 640 640 42:50 42:50 2 456 Michelle Johnson Maple Valley WA F 711 1351 47:02 1:29:52Team - Kevin Bacon's Graboids Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 569 Queen Lateefah Tooele UT F 235 235 29:02 29:02 2 1103 Robyn Winters Bothell WA F 238 473 29:03 58:06Team - Koenders Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 532 Aaron Koenders M 405 405 33:31 33:31 2 533 Oscar Koenders M 408 813 33:31 1:07:02Team - Newbies Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 1046 Kareem V Bellevue WA M 648 648 43:17 43:17 2 853 Jannath Sadulla Bellevue WA F 656 1304 43:55 1:27:12Team - Red Brickers Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 234 Jon Dreher Redmond WA M 6 6 17:44 17:44 2 235 Veronica Dreher Redmond WA F 186 192 27:50 45:34Team - S.O.D.A. Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 762 Martine Pettenaro Bellevue WA F 359 359 32:13 32:13 2 1014 Jim Trockel Redmond WA M 868 1227 58:46 1:30:59Team - Serious Runners Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 429 Asa Hurst Kirkland WA M 541 541 38:24 38:24 2 515 Karen Kincy Kirkland WA F 543 1084 38:25 1:16:50Team - Wanna be runners Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 392 David Harrington Camano Island WA M 428 428 34:10 34:10 2 391 Audrie Harrington Camano Island WA F 744 1172 49:13 1:23:24Team - Bamboozled Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 295 Sharon Galipeau Stanwood WA F 349 349 31:50 31:50 2 882 Julie Shepler Stanwood WA F 586 935 39:57 1:11:48 3 881 Alex Shepler Stanwood WA M 587 1522 39:57 1:51:46Team - Carpe Diem Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 209 Mayank Desai Woodinville WA M 332 332 31:26 31:26 2 301 Rikti Garg Woodinville WA F 334 666 31:26 1:02:52 3 210 Sonal Desai Woodinville WA F 572 1238 39:43 1:42:36Team - JaiHo Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 485 Lavanya Kasarabada Redmond WA F 139 139 26:35 26:35 2 486 Vijay Kasarabada Redmond WA M 560 699 39:14 1:05:49 3 723 Shiva Nimmagadda VenkatRedmond WA M 561 1260 39:14 1:45:04Team - Mind & Body Elite Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 864 Victoria Schmidt Bothell WA F 515 515 36:50 36:50 2 1051 Heather Vandorn Sammamish WA F 638 1153 42:42 1:19:32 3 575 Lily Lawson Sammamish WA F 639 1792 42:42 2:02:15Team - No DCR. No Feature Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 1108 Gerard Woods Vashon WA M 90 90 24:31 24:31 2 364 Srinayani Guntaka Bellevue WA F 464 554 35:22 59:53 3 556 Sujit Kumar Bothell WA M 610 1164 40:58 1:40:51Team - Rum Runners Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 190 Kelly Crawford Marysville WA F 318 318 30:59 30:59 2 88 Kathryn Bowen Snohomish WA F 384 702 33:12 1:04:12 3 715 Karla Nelson Snohomish WA F 385 1087 33:12 1:37:24Team - Two Girls and a Guy Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 725 Amanda Norseth Renton WA F 375 375 32:59 32:59 2 1079 Kevin Warenycia Issaquah WA M 377 752 33:00 1:05:59 3 262 Amanda Ferguson Issaquah WA F 562 1314 39:15 1:45:14Team - Wolf Pack Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 936 Vijay Subramani Redmond WA M 227 227 28:45 28:45 2 938 Gayathri Sukumar Renton WA F 693 920 45:54 1:14:40 3 872 Sandhya Senapathi Bellevue WA F 761 1681 50:19 2:04:59Team - Aiphonies Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 118 Isaiah Calloway Lynnwood WA M 430 430 34:16 34:16 2 588 Debra Lewis North Bend WA F 833 1263 55:20 1:29:36 3 265 Ashlee Fields Tacoma WA F 835 2098 55:23 2:25:00 4 119 Michelle Calloway Lynnwood WA F 866 2964 58:33 3:23:33Team - Chafin' the Dream Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 502 Amanda Kercmar Seattle WA F 52 52 23:00 23:00 2 77 Jeff Blakeley Seattle WA M 67 119 23:34 46:35 3 503 Amber Kercmar Seattle WA F 218 337 28:32 1:15:08 4 125 Pete Carrillo Seattle WA M 305 642 30:32 1:45:41Team - Not Really Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 459 Samantha Johnson Marysville WA F 903 903 1:04:35 1:04:35 2 528 David Kloster Marysville WA M 904 1807 1:04:37 2:09:13 3 530 Taylor Koegel Lynnwood WA M 905 2712 1:04:39 3:13:52 4 449 Sharyl Johansen Lynnwood WA F 906 3618 1:04:39 4:18:32Team - Soaring Eagles Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 648 Evan Martyn Redmond WA M 108 108 25:15 25:15 2 647 Carys Martyn Redmond WA F 267 375 29:40 54:55 3 649 Jennifer Martyn Redmond WA F 360 735 32:15 1:27:11 4 1144 Can Zheng Sammamish WA F 612 1347 40:59 2:08:10Team - the beer gaggle Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 524 Kenneth Kistler Snohomish WA M 135 135 26:34 26:34 2 672 Amanda Meugniot Snohomish WA F 590 725 40:06 1:06:40 3 865 Chris Schweitzer Redmond WA M 687 1412 45:40 1:52:20 4 346 Nicole Goodwin Redmond WA F 688 2100 45:40 2:38:01Team - Woodlands East-West Finish Position - Inc.
Team Score (times):
O'all Cum. Place Bib No Name City Gend Place Place Time Cum. Time 1 763 Sandeep Phadke Redmond WA M 134 134 26:30 26:30 2 73 Brijesh Bhatia Redmond WA M 159 293 27:02 53:33 3 796 Shilpa Ranganathan Redmond WA F 190 483 27:57 1:21:30 4 957 Tobin Taylor Bhatia Redmond WA F 520 1003 36:54 1:58:25